PARTYINFO

 

RUDE NATION - TIMO MAAS

Datum konání:
06.06.2003 - pátek
Místo konání:
Benešov - KC Karlov
DJs:
Timo Maas, Michael Burian, Agent (Techno.cz), Ladida, Džejár, Nriko, Kaisersoze, Skipworker, Goes-F, Béla En
Live:
Face 2 Face, Maradona Jazz, Solid Sound Cabinet
Info:
http://www.rudenation.com
Popis:
start 20:30
 
 
Line-up, 3D náhledy, Playstation2
Deep tribal progressive tech house
Hrají na různé nástroje, zpívají, ve svém středu mají dýdžeje. Co je to vlastně zač tenhle spolek? Kapela? Ne! O tom nechtějí ani slyšet. Prostě jsou to FACE 2 FACE. Už 6. června je uslyšíte na dalším pořádném mejdanu Rude Nation, tentokrát s dj Timo Maasem v hlavní roli. To byla příležitost vyzpovídat alespoň jednoho člena tohoto projektu, Pavla, který ve Face 2 Face vystupuje v roli hráče na elektronické perkuse a příležitostného dýdžeje.
 
Hrají na různé nástroje, zpívají, ve svém středu mají dýdžeje. Co je to vlastně zač tenhle spolek? Kapela? Ne! O tom nechtějí ani slyšet. Prostě jsou to FACE 2 FACE. Už 6. června je uslyšíte na dalším pořádném mejdanu Rude Nation, tentokrát s dj Timo Maasem v hlavní roli. To byla příležitost vyzpovídat alespoň jednoho člena tohoto projektu, Pavla, který ve Face 2 Face vystupuje v roli hráče na elektronické perkuse a příležitostného dýdžeje.

Pojďme to vzít, jak se říká, od píky. Jak vlastně projekt vznikl?

Já jsem věděl, že mi budeš klást složitý otázky...

???????????

Na to by totiž nepřišel asi ani Sherlock Holmes, i kdyby mu pomáhalo deset dr. Watsonů. Vůbec to totiž nebylo plánované a nebylo to najednou k určitému dni. Face 2 Face je výsledek jakéhosi spontánního vývoje. Ještě koncem roku 2000 jsme s Michalem hráli jako normální dýdžejové, hlavně v malých klubech. Měli jsme ale pocit, že takových dýdžejů je spousta a pro lidi už to není tak atraktivní. Chtěli jsme to trochu oživit - živými nástrojemi, ale žádné muzikanty jsme neznali. Až do Silvestra, kdy se k nám během hraní přitočil neznámý týpek s tím, že je kytarista a chtěl by si s námi zahrát. Zkusili jsme to a výsledek překvapil i nás samotné. Tak jsme se o ten zážitek začali dělit s posluchači.

Ale Face 2 Face to nejste jen vy tři...

Kdepak! My jsme byli jen u zrodu té myšlenky. Už na druhé vystoupení náš nový kolega Lukáš přivedl Honzu, který hraje na alt saxofon. Já jsem v té době už pilně cvičil na perkuse, takže jsme měli docela hutný zvuk. Ale pořád jsme si uvědomovali, že by to chtělo ještě něco. Něco étericky průzračného... Chápeš? Ono se to hrozně těžko popisuje. A to, co chybělo byla Dáša, resp. její úžasný zpěv. Její příchod vlastně završil takovou tu první počáteční etapu zrodu a hledání. Face 2 Face byli na světě a začali si hledat svojí cestu k posluchačům. Cítili jsme, že je to ono a že to můžeme rozjet na plné obrátky. Ale určitě to neznamená, že bychom udělali něco jako stop stav a už nikdy nikoho nepřibírali. Naopak. Projekt Face 2 Face je projekt živý, otevřený a počítáme s tím, že se budeme dále vyvíjet a třeba i měnit zvuk. To je na tom právě to vzrušující. Příkladem je i to, že Dáša se rozhodla kvůli škole a možná i názorovým rozdílům s náma nevystupovat, takže teď máme novou skvělou vokalistku - Thesseo.

A jak se připravujete na vystoupení, jak vlastně tvoříte?

A jéje, tak téhle otázky jsem se bál nejvíc, protože ji pokládá snad úplně každý.

Sorry, tak to asi nejsem moc originální...

Já tě ale úplně chápu, protože to je to, co každýho zajímá. Tak já se tedy budu snažit ten náš v uvozovkách tvůrčí proces nějak vysvětlit. Já se totiž téhle otázce bráním proto, že my si svá vystoupení nijak nepřipravujeme a ani nekomponujeme hudbu. V tom je totiž celý ten fór Face 2 Face. Proto je taky každý vystoupení jiný a neopakovatelný. Základem je vždy Michalův dýdžejský set. My ostatní se přidáváme se svými nástroji podle momentální nálady a pocitů z toho co právě hraje. Představ si to jako takový ten základ dortu, myslím, že se tomu říká korpus - prostě taková ta pečená placka, polotovar - to je Michalův set hraný klasicky z gramců. A aby vznikl pořádný dort, tak se musí ten korpus něčím obohatit a nazdobit. Přidají se tam třeba kousky ovoce, nějaký krém nebo šlehačka a vznikne výborný dort. Ostatní muzikanti jsou právě tyto ingredience, které z obyčejné placky udělají tu pochoutku.

Tak teď už to chápu. Takže co vystoupení, to originál.

Dalo by se to tak říci. Pochopitelně, že když se něco povede opravdu dokonale, tak si to tak nějak pamatujeme a příště se to snažíme v nějaké variantě zopakovat. To zná myslím docela dobře každý dj, který přijde na hodně vychytaný mix. Snaží se pak tu kombinaci desek zopakovat, ale vždycky tam hraje roli atmosféra, konkrétní nálada v tu chvíli a tak i ten stejný mix je vlastně pokaždé trochu jiný. A tak nějak je to i s námi.

Takže bude asi stejně složité definovat hudební styl Face 2 Face...

Ne naopak! Hrajeme striktně vyhraněný deep tribal progressive tech house!

Cože?

Deep tribal progressive tech house!

Nestíhám!

(smích...) Já se ti ani nedivím. V každé naší produkci se totiž objevuje něco z těchto žánrů. A nejen to. Ty živé hudební nástroje a zpěv obsahují navíc prvky dalších stylů, třeba jazzu, rocku a budeš se divit někdy i popu. Možná se to zdá na první pohled neslučitelné, ale rozhodně to není tak chaotické, jak by se mohlo podle toho, co tady říkám, zdát. Snažíme se, aby náš hudební projekt měl hlavu a patu, aby měl určitý tvar a - jak se říká - držel pohromadě. A jestli se nám to daří, to musí asi posoudit ti, pro které hrajeme.

A zdá se, že ten posudek je určitě kladný, protože vaše hvězda stoupá hodně rychle vzhůru. Jak vypadá váš termínový kalendář?

Je fakt, že takové to období hledání, experimentů a hraní pro pár známých a kámošů je už pryč. Termínový kalendář se nám utěšeně plní a v poslední době začínáme hrát i ve větších klubech a na větších akcích. Ostatně, koukni se na internet na adresu www.face-2-face.cz a uvidíš sám. Pozorujeme takový efekt sněhové koule. Prostě někde dobře zahraješ, někdo to slyší, líbí se mu to a pozve tě do svého klubu nebo na akci, kterou pořádá, nebo někomu řekne: Hele slyšel jsem fakt dobrý týpky, nechtěl by sis je pozvat? A pokud se daří udržet si jakousi standardní úroveň, tak pozvánky na hraní přicházejí, aniž bychom vyvíjeli nějaké zvláštní úsilí. Je to důkaz, že nejen reklama a promotion, ale hlavně kvalita je stále tím nejdůležitějším, co rozhoduje o tom, zda se ten, či onen prosadí. A možná je ještě něco důležitějšího. Muzika musí vycházet od srdce. Nesmí v tom být žádná kalkulace. To lidi velmi přesně vycítí. A hraješ-li od srdce, lidi to ocení. Nastává pak to zvláštní souznění mezi muzikanty a posluchači. A mám takový pocit, že se nám daří onu společnou vlnu najít.

A já snad už dodám jen to, že se můžeme přijít přesvědčit třeba právě 6. června do Benešova na Rude Nation. Díky za rozhovor a ať vám to hraje.
 
Rude Nation Playstation2 Championship Techno nářez v Benešově Rude Nation na webu a M. Burian v Anglii Rude Nation clash - La Di Da vs. Michael Burian Premiéra nové kompilace Timo Masse na Rude Nation Timo Maas v Benešově Timo Maas v KC Karlov

Flyer

 
flyer
 

Reporty

 
Rude Nation
 

Fotoreporty

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016